Naar hoofdinhoud

5 redenen om je aan te sluiten bij Oxfam Novib

Gelijkheid, dat willen we toch allemaal? Een eerlijk loon. Bescherming tegen klimaatverandering. Gelijke rechten en kansen. Veilig zijn bij conflicten en rampen. Wij strijden voor die gelijkheid - voor iedereen, overal ter wereld.

1

Systematische verandering

Omdat verandering nú nodig is

De strijd tegen ongelijkheid is dringender dan ooit. Ongelijkheid, dat klinkt misschien een beetje vaag. Maar wat nu als we je vertellen dat vrouwen wereldwijd nog steeds 20% minder betaald krijgen dan mannen, voor hetzelfde werk? Dat machtige bedrijven belasting ontwijken, waardoor landen als Bangladesh en Nigeria jaarlijks miljarden euro’s mislopen, en daar dus geen scholen en ziekenhuizen van kunnen bouwen. En dat diezelfde bedrijven te veel CO2 uitstoten, maar geen oog hebben voor kwetsbare landen die moeten dealen met de gevolgen van klimaatverandering.
Klimaatactivist Elizabeth met 133.000 handtekeningen voor een klimaatschadefonds

We strijden voor klimaatrechtvaardigheid...

Vrouw in protestmars houdt bord omhoog met daarop de tekst: Kolonialisme verwoest de planeet

We spreken ons uit...

2

Impact

Video thumbnail
Video thumbnail

Omdat Oxfam Novib voor die verandering zorgt

Kortom: ongelijkheid ligt aan de wortel van veel problemen wereldwijd. Daarom pakken wij de systemen aan die ongelijkheid in stand houden. En zo doen we dat.

Dit zijn wij
3

Transparant

Diagram die toont dat van elke euro 89 cent naar de strijd voor gelijkheid gaat, 9 cent naar fondsenwerving en 2 cent naar bedrijfskosten

Omdat wij jouw geld goed besteden.

89 cent van elke euro gaat direct naar projecten en programma’s waarmee we ongelijkheid bestrijden

Zo besteden we jouw geld
4

Daadkracht

Video thumbnail
Video thumbnail

Omdat we ons inzetten waar dat het hardst nodig is

Sabreen, moeder van zeven kinderen, vertelt over het zware leven in een tentenkamp in Gaza en hoe belangrijk de komst van schoon water was voor haar en haar gezin. Maar ze blijft zich afvragen hoe lang de internationale gemeenschap nog toekijkt terwijl zij en haar volk lijden onder het geweld.

Moeders in Gaza vertellen
5

Samen

Activist Marinel hurkt naast jonge mangrovebomen die ze heeft geplant

Omdat jouw steun het verschil maakt

De Filipijnen werden tien jaar geleden hard geraakt door een verwoestende tyfoon. Ook de toen zestienjarige Marinel Ubaldo raakte ontheemd en zag wat de klimaatcrisis in haar land aanrichtte.  Samen met haar zussen en andere klimaathelden plant zij duizenden mangrovebomen.  Dit ‘groene schild’ helpt bij het beschermen van kustlijnen tijdens overstromingen en extreem weer.  Dat kunnen zij doen dankzij de steun van onze donateurs. Wij staan achter helden als Marinel. Jij ook?

Lees Marinels verhaal

2025-2026: een greep uit onze resultaten

250.000

Nederlanders vormden een Rode Lijn om de regering in actie te krijgen: stop de genocide in Gaza

2.500

Ugandese kleine koffieboeren verkregen een hoger inkomen dankzij hun zelf opgezette microstations waar ze samen koffie verwerken en trainingen volgen

90%

van het marktaandeel van de Nederlandse supermarkten gaat veel meer eerlijke chocolade verkopen

1miljoen

mensen tekenden onze petitie waarin we eisen dat de superrijken betalen voor klimaatschade

2.280

activisten sloten zich aan bij ons veilige digitale platform Power to Voices

3.000

jonge mensen vormden het eerste door jongeren geleide netwerk voor seksuele gezondheid en rechten in Zuidwest-Azië en Noord-Afrika

Doe een bijdrage

Doneer nu

Maak vandaag nog het verschil en sluit je aan bij de strijd voor de gelijkheid. Dankjewel!