word donateur doe een gift
help mee als vrijwilliger Help mee als bedrijf

opnieuw op de vlucht voor geweld

Filter op:







print
In Somalië zijn nieuwe gevechten uitgebroken in een gebied waar 400.000 vluchtelingen leven in overvolle kampen. Onze partners melden dat duizenden mensen opnieuw op de vlucht slaan.
Somalische vluchtelingen uit Afgooye verplaatsen zich
naar veiliger kampen in de hoofdstad Mogadishu.
Foto:Caroline Gluck/Oxfam

De militairen van de Afrikaanse Unie en de Somalische regering zijn een groot offensief begonnen in de regio Afgooye. Oxfam-partnerorganisaties spreken van hevige gevechten en grootschalige verplaatsingen gisternacht: ‘We hebben nog nooit zo veel mensen tegelijkertijd op de vlucht zien slaan.’

bescherm burgers!

De escalatie van geweld vormt een bedreiging voor de inwoners van Somalië die net de nijpende hongersnood te boven leken te komen. Oxfam roept alle partijen in het conflict op om bij hun acties de burgerbevolking zo veel mogelijk te ontzien.

 

Lees meer in het Oxfam-bericht: New Somalia fighting forces thousands of civilians to flee.


BronOxfam Novib, 17 februari 2012
AddThis Social Bookmark Button